svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Text svatebního oznámení

29.7.2013 by Tánička

Papír, tvar písma, obálky už máte vybrané. Díváte se na prázdnou stránku a přemýšlíte o textu.

Někomu se líbí vtipný text, někdo má raději klasiku a někdo miluje romantické básně a texty hudebních hitů.

Co je však to pravé? Jak vyjádřit radost z nejkrásnějšího dne Vašeho života? Tyto řádky Vám možná pomohou ve výběru těch správných slov.

Texty na svatební oznámení můžeme rozdělit do tří skupin. Jsou texty žertovné, klasické a romantické. Pokud vybíráte text na oznámení, měli byste si hlavně zrekapitulovat Váš vztah. Co bylo pro Vás to nejkrásnější. Kde jste spolu trávili Společné chvíle a co jste při nich cítili.

Žertovný text si můžete vymyslet ze zážitku, který byl pro Vás vtipný a vždy, když se podíváte na svého partnera, vyčaruje Vám na tváři úsměv. Poznali jste se při srážce na ulici, nebo někde v obchodě. Váš text by mohl znít lze takto:

Na cestě domů jsme se srazily, a tak jsme si boule na hlavě spolu na kávě foukali. Foukání nám vydrželo a při svatbě skončilo. Máme se rádi velice a tak se dne .... o .... , V .... vezmeme.

Můžete se inspirovat i vtipy o manželství, nebo filmy, které jsou s tématikou svatby. Takových filmů je na trhu mnoho. Moje tlustá řecká svatba, Svatba podle Margot, Svatby podle Mary, Nevěsta na útěku a pod.

Naše tlustá česká svatba

Dne ... o ..., v ....

Svatba podle mé Janky se koná

Dne ... o ..., v ...

Nevěsta mi snad neujde a na naši svatbu přijde

Dne ... o ..., v ...

 

Filmy nabízejí mnoho možností, jak vtipně oznámit příchod Vaší radostné události. Můžete si vybrat i z mnoha textů, které se používají běžně na oznámení. Nejsou originální, je jich mnoho a nemusíte se nad nimi zamýšlet.

 

dosud se říkalo, teď je to pravda, že ... (Datum) o ... hodině v ... bude naše svatba.

 

na známost se tímto všem dává, že ... (Datum) v ... v ... se sňatek provádí.

 

oznamují, že nedbaje na rady zkušenějších přátel, přijdou dne ... o ... do ... a odhodláni ke všemu, řeknou si pravděpodobně Ano.

Svatba. Hra o jednom dějství. Osoby a obsazení nevěsta - ... , Ženich - ... , Sbor - příbuzní a přátelé. Premiéra se koná ... o ... v ... Vstup volný! Nezmeškejte, repríza nebude!

 

Pokud text spojíte s tou správnou grafikou,Vvaše ozbámeníí nebude jen oznámením, ale i výborným rozptýlením pro všechny pozvané.

Klasické texty jsou trochu nudné, ale nic s nimi nemůžete pokazit. Můžete použít historické vyjadřování, nebo formální vyjádření, které se používá dnes. Tento způsob dodá Vaší svatbě vážnost, kterou si taková příležitost zaslouží.

 

MUDr. Abraham Duodena a Paní Eleonóra Duodenová

požadují a bude jim ctí Vaše přítomnost

na svatbě své dcery

Anabel

V

Ulici Svatého Cyrila a Metoděje

V září

Ke čtvrté hodině

Popelkovo

 

dovolují si Vám oznámit, že dne ... o ... uzavřou manželství v ...

 

vysloví své společné a upřímné,, Ano, dne ... o ... v ...

 

si dovolují oznámit, že na společnou cestu životem vykročí dne ... o ... v ...

 

Nejkrásnějšími texty jsou romantické texty. Vyjádření lásky na papíře. Při takových textech byste se měli zamyslet nad tím, co romantické jste spolu zažili. Na jakých romantických místech jste byli. Které romantické filmy zanechali ve vás nejsilnější pocity a které písně byly pro vás těmi nezapomenutelnými. Pokud vás něco napadlo během čtení, hned si to zapište a máte svůj odrazový můstek pro svůj perfektní text.

 

Požádal Vás snoubenec o ruku na Karlově mostě? Zkuste svůj text nasměrovat asi takto:

 

Můj milý na Karlově mostě poklekl a naši lásku s prstýnkem v ruce zpečetil.

Most nás k oltáři přivedl

Kde si dne ... o ... v

Svou lásku navždy slíbíme.

 

V dnešní době se již knihy velmi nečtou. Je však v nich mnoho inspirací k nádherným textem na svatební oznámení. Zkuste se zastavit v knihkupectví a zamiřte k oddělení poezie. Určitě najdete alespoň jednu báseň, která Vám zůstane v paměti navždy.

 

Básně, které se líbí nám:

 

Hvězdy se obrátili k nám, i štěstí nám přálo, slunce na nebi, i v srdcích nám hřálo, láska ta toxicky nás dostala, pronikla k nám, a v nás i zůstala.

Dne ... o ... v ...

 

 

Potřebuji lásku velkou jako slunce,

Která vítězí dnes a zase,

Je to moje ochrana

A spása.

 

Dne ... o ... v ...

 

Pokud najdete tu správnou báseň, nebo pokud jste měli štěstí a váš vyvolený vám ji napsal, neváhejte a použijte ji jako text pro svatební oznámení.

 

Inspirace na nádherné svatební texty je všude kolem Vás. Porozhlédněte se doma ve svém okolí. Vyjměte staré ústřižky a věcičky, které jste si odkládali už od dětství. Tam se ukrývají všechny nádherná slova. Nejkrásnější vzpomínky máte však Vy sami. Zkuste si na ně vzpomenout a chvíli nad nimi popřemýšlet. Inspirace je i ve filmech a proto my ukončíme dnešní blog básní, která odezněla ve filmu Sex ve městě. Carrie Bradshaw milovala básně a jedna se nesla celým filmem:

 

Beethoven

 

Mé myšlenky směřují k tobě, moje věčná láska.

Mohu žít buď naplno s tebou, nebo vůbec.

Až se můj život uklidní moje všechno,

pouze díky chladnému přemýšlení

o naší existenci dosáhneme smysl společného života.

Prosím miluj mě dál.

Nepochybuj o nejvěrnějším srdci svého milovaného.

Navždy tvoje

Navždy moje

Navždy naše