svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Jak se na svatbu obléct jako host

10.8.2014 by Tatiana

Už jsme hodně popsali o tom, jak by měla vypadat svatba a nevěsta. Ale jak na svatbu našeho nejlepšího přítele? Nyní se pokusíme pomoci hostům, kteří se na velký den chystají hlavně bavit a podpořit své přátele. Není vůbec jednoduché si vybrat to správné oblečení. Nejste to sice právě vy, kdo si jde říci ano, ale otázka co na sebe vás trápí stejně, jako nevěstu. A my se dnes zaměříme na letní svatební módu, abychom vám trochu výběr usnadnili. 

Svatba v létě je krásná. Můžeme si na ni obléci velkou paletu barev. Jak se říká, fantazii se meze nekladou. Venku je nádherně teploučko a proto se snažte hledat vzdušné a lehké materiály. Hlavním pravidlem zůstává, máte být krásná, ale nejkrásnější má být nevěsta. Nesnažte se ji zastínit. 

Na šatech mohou být nádherné letní vzory v zářivých barvách. Vše záleží i na tom, na jakou svatbu se chystáte. Na některých svatbách je mnohem uvolněnější drescode, než na jiných. Třeba si předem zjistite, kde se koná obřad a hostina. Není vhodné si dát na svatbu na zámku krásné šaty vhodné na plážovou svatbu a naopak. Dnes je velmi moderní dělat svatbu v různých stylech. Populární jsou zejména hipster, coutry, boho a potom extrémy, jako svatba ve stylu Hvězdných válek. Tady máte výběr o něco jednodušší. Víte alespoň přibližně co hledat. 

Koktejlové šaty se budou hodit na městskou svatbu či obřad na městském úřadě. Můžete si je dát i na svatbu, která se koná někde v pompézním zámku a nevěsta vyžaduje formální oblečení, aby to mělo úroveň. Střihově si dejte záležet na šatech zejména tehdy, jde-li o ponpéznu oslavu se spoustou hostů, přičemž jste byli upozorněni na výjimečnost akce. Večerní šaty a toalety jsou však vhodné zejména, pokud jste ve velmi blízkém příbuzenském vztahu s novomanžele a je součástí vašeho "statusu" působit okázaleji, jako například nevěstiny kamarádky z práce. Pokud jste však jedna z těch kamarádek, situaci nepodceňujte. Právě naopak - volte přitažlivé, na pohled líbivé šaty, které pozvednou vaši postavu. Například odhalte ramena v šatech bez ramínek, zda pěkné lýtka v nadýchaných šatech s tutu sukýnkou po kolena. 

Pokud se svatba organizuje pod širým nebem, můžete vsadit právě na zmíněné výraznější vzory a jemné, lehké a nadýchané materiály. Z barev je tabu jedině bílá, nemusíte se bát ani výrazné černé či červené, nebo pestrých vzorů. Velmi něžně a žensky budou působit tóny pudrově růžové či modravé nebo peprmintové - pozor však na to, aby podobné odstíny neobsahovaly i šaty nevěsty - pokud nejste družička s předepsaným dress-code, budete působit nepatřičně. 

Tou pravou tečkou pro váš zvolený svatební outfit, jsou vhodně zvolené doplňky k vašim společenským šatům. Volbu bot neberte na lehkou váhu. Při výběru vhodných bot dbejte na to, aby se vám v nich příjemně a pohodlně tancovalo a samozřejmě, aby se stylově hodily k šatům. Boty mají být s uzavřenou špičkou, sandálky nejsou vhodnou obuví, pokud se nechystáte na plážovou svatbu, nebo svatbu v boho stylu. Nezapomínejte ani na správný výběr kabelky, která by měla ladit s botami. Neberte si kabelku velkých rozměrů, měla by mít naopak menší rozměry oproti kabelce na běžné nošení. Kabelka slouží k úschově nejnutnějších věci - nějaké ty šminky, parfém, popřípadě náhradní silonové punčošky.