svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Jak se na svatbu obléct - muži

14.10.2014 by Tatiana

Obléknout se na svatbu není tak jednoduché. A pokud to mají těžké dámy, muži to mají těžké minimálně stejně. Svatba je přece sváteční událost a na vzhledu si třeba dát záležet. Rozhodnout, co na sebe, se můžete i podle toho v jakém stylu se svatba nese. Pokud však nemáte udaný dress code může být tato úloha opravdu velmi složitá.           

             Vše se odvíjí i od toho jakou roli na svatbě máte. Pánové – svědci nebo družby by měli přijít samozřejmě v obleku (což platí pro všechny pozvané muže), který by měl stylově ladit s oblekem ženicha. Pokud si nevěsta přeje, aby byly sladěny družičky, pak by měly být i družby, a to nejen vzájemně, ale také se šaty družiček. Je zvykem, že se doplňky k oděvu jako vázanka, motýlek nebo kapesník na saku sladí s barvami svatební kytice. Pokud je kytice bílá, barvu by měla určit nevěsta a pak se k této barvě doladí šaty družiček. Samozřejmě je možné, že na většině svateb si svatební pár nepotrpí na takové detaily. V tom případě je volba barev na vás. U nás ještě není tak častým zvykem bazírovat na družičkách a družbách. Pokud se však na svatbě tento trend ze západu vyskytne, bylo by opravdu dobré, kdyby družička s družbou ladily. To platí i pro muže, který si bere se sebou na svatbu i partnerku. Sladění se do barev své partnerky je téměř povinnost. 

             Pokud jdete na svatbu jako blízká rodina někoho z budoucích manželů, měli byste stejně věnovat zvýšenou pozornost při výběru oděvu a úpravě zevnějšku. Jde přece o významnou událost ve vaší rodině a tak třeba dát najevo, že váš vzhled je pro vás důležitý. Volte proto slavnostnější oblečení. U mužů je to v podstatě docela jednoduché, neboť platí vždy totéž pravidlo - oblek, elegantní košile, kravata / motýlek, případně vesta a společenská obuv. Pokud chcete, můžete se vyhrát s detaily jako manžetové knoflíky, kapesník v kapse saka, či různé doplňky (hodinky nebo šperky).

             Pokud jste běžný svatební host, máte ve výběru celkem volnost. Šaty na svatbu vyberete podle jednoduchého pravidla, a to - něco elegantní a ne bílé. Tabu jsou určitě rifle (i když na country svatbě budou určitě volbou číslo 1) a to i v případě, že jste přišli jen na obřad nebo po něm pogratulovat novomanželům. I v tomto případě je třeba zachovat trochu elegance.