svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Jak se obléct na svatbu

Svatební sezóna je v plném proudu, a tak možná i ve vaší schránce přistálo krásné svatební oznámení. A protože pozvání tohoto druhu se nikdy neodmítá, slavnostní událost si nenecháte ujít. Po potvrzení vaší účasti však budete muset řešit zapeklitou otázku: co na sebe? Výběru oblečení byste měli věnovat zvláštní pozornost, taková výjimečná příležitost si o to totiž přímo říká. Nemluvě o tom, když na vás v obálce čeká i pozvánka ke svatebnímu stolu. Co tedy na sebe, abyste neudělali nepříjemné faux pas?


Čím se řídit
V první řadě se řiďte tím, co je napsáno na svatebním oznámení. Určitou nápovědou může být také styl oznámení, právě on by totiž měl odpovídat samotnému pojetí svatby a stylu, ve kterém se bude veselka odehrávat. Dnes se může nést v různém duchu, výjimkou nejsou ani retro, exotické nebo netradiční svatby – v takovém případě je to jednoduché, prostě se oblečete tematicky. Obtížnější úkol, především pro ženy, nastává v případě, kdy se koná svatba tradiční. Muži to většinou vyřeší klasickým pánským oblekem, ti odvážnější mohou sáhnout i po jiných barvách než je tradiční černá - třeba i po světlých odstínech, které jsou současné době velmi oblíbené a módní. 


Role hraje roli
Dámy mají ruku ve výběru volnější a možností více, tím pádem ale zároveň stojí před těžším rozhodnutím. Hodně záleží na tom, v jaké roli se svatby zúčastníte. Družičky by k sobě měly ladit, buď barvou, nebo střihem a stylem společenských či plesových šatů. Pokud jsou do této role pasována malá děvčátka, pak jim zvolte romantické dětské šaty, ve kterých budou působit velmi roztomile – vězte, že jedno oko nezůstane suché. „Pouzí“ svatební hosté by pak měli volit oděv, který bude barevně korespondovat se svatební výzdobou.
Kde vybrat
Svatební salony či půjčovny svatebních, společenských a plesových šatů jsou plné nádherných rób mnoha střihů a barev, takže vybrat tu jednu jedinou dá pořádně zabrat. Musí být vkusné a elegantní, ladit k barvám, ve kterých se veselka odehrává a „sedět“ vaší postavě. Chcete-li být originální a jedinečná, pak si můžete nechat ušít společenské šaty na míru. Budou vám perfektně sedět a zároveň přesně splní všechny vaše představy.


Královna je jen jedna
Ať už si zvolíte šaty jakékoliv, mějte na paměti základní pravidlo: v žádném případě byste v nich neměla odpoutávat pozornost od nevěsty. Je to totiž její den, a proto by právě ona měla být ve svatebních šatech a dalších svatebních doplňcích, jako jsou závoj, bižuterie či ozdoby do vlasů, jedinou a jednoznačnou královnou. Vy si budete muset počkat na ten svůj den.