svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Lesk a třpyt svatebních oznámení

11.4.2013 by Tánička

Svatba je ta nejtřpytivější věc ve vašem životě. Vše se kolem vás leskne a vy s údivem hledíte na rozmanité odlesky barev. A nejkrásnější zářivou hvězdou je právě, nevěsta. A pokud se chce blýsknout opravdu v krásném světle a vypadat jako víla, lesní elf, nebo princezna, ozdobí se šperky. Jaké šperky si vybrat, vám pomůžeme ulehčit dnešním blogem.

Pokud se podíváme do minulosti zjistíme, že člověk je rozmarný tvor a zkrášloval se již od nepaměti . První nálezy, které připomínají šperky, sahají až několik 100 tisíc let dozadu. Byli jimi provrtané mušle. Snad v každém archeologickém nálezu můžeme nalézt pozůstatky šperků. Nejčastěji jsou nalézány zvířecí zuby, mušle a až dodnes tak oblíbené korálky. Nejprve byly hliněné a později se začaly vyrábět skleněné, barevné. Jak se člověk zdokonaloval a přišel na zpracování drahých kovů, začaly vznikat šperky tepáním,  odléváním a později se přidali i mnohem propracovanější šperkařské techniky. A tak si můžeme vzpomenout na Egypt , kde se ukrývali a možná ještě stále ukrývají , nesmírně krásné šperky. A tady máme první inspiraci od Kleopatry.

Tato vládkyně je zobrazována jako krásná žena, která se velmi ráda ozdobovala a zkrášlovala šperky. Zlato měla ve vlasech, na těle i na šatech. Je zobrazována jako zářící slunce na obloze. Představte si, jak se musela lesknout, když se postavila na slunce. Z historie nesmíme zapomenout ani na historicky nezapomenutelné ženy, jako jsou královna Alžběta I., Marie Antoinetta a mnohé jiné ženy, které se jistě rádi zkrášlovaly a byly krásné.

 

Dnes máme na výběr mnoho materiálů a možností, jak se zkrášlit. Od různých drahých kamenů, drahých kovů, ale i bižuterie , která se může vyrábět z různých materiálů. Dnes se fantazii meze nekladou a tak můžeme vidět i drahé materiály, spojované spolu s drahými kameny či kovy. V oblibě jsou dnes hand made ​​výrobky, ale myslím si, že žádná žena by nepohrdla alespoň malým diamantem nebo pravou perlou.

Módní domy se předhánějí v nápaditosti a jedinečnosti šperků. A tak si na trhu můžete vybrat od mnoha kousků levnější bižuterie až po to nejkvalitnější ze šperkařského světa. Dnes se velmi hovoří o ekologii a recyklaci a tak můžeme vidět stále častěji i šperky z materiálu, který se povaluje všude kolem nás.

Čistý jako křišťál. Toto přirovnání určitě platí i pro nevěstu . A proto je na místě, pokud nevěsta při svém výběru sáhne právě po tomto krásném materiály . Nic není tak krásné, jak odrážející se světlo od křišťálu. S ním zazáříte a určitě nic nezkazíte.

A teď nejdůležitější součást svatby. Zde můžete nenápadně nechat pootevřenou stránku na našem blogu. Každá z nás si alespoň jednou představila, jak by mělo vypadat její žádost o ruku. A představili jste si i váš zásnubní prsten. Určitě , alespoň trošku, ano. Měl by to být diamant, nebo by stačil nějaký polodrahokam ? Některé to víme přesně a jiné se tím velmi netrápí. Jak by měl vypadat ten pravý prstýnek pro vás.

Dnes najdete prstýnky různých tvarů a materiálů. Mohou být jako zvířátka, nebo jako květiny , popřípadě připomínají prsteny z historie , jako kdyby vám ho donesl od kněžny, procházející se po nádherných zahradách. Jaká to romantika. Prsteny nám zpečetí to , co bychom rádi zachovali na celý náš život a tak se často stává, že si neumíme vybrat. Dnes ale můžeme přizpůsobit výběr lecčemu. A tak si jen zavzpomínejte na společné chvíle a určitě najdete ten pravý.

A po zásnubách přichází svatba. A k ní patří obroučky. Obroučky mají vyjádřit váš slib. Ukázat ostatním, že k sobě patříte a velmi se milujete. A tak se rozhodněte správně. Budete je nosit celý svůj život. A nezapomeňte, při obroučkách platí, v jednoduchosti je krása.

Korunou krásy každé ženy jsou vlasy. A proto si dopřejte, na váš velký den nějakou tu ozdůbku do vlasů. Nezapomeňte i na dekolt, vaše ouška a zápěstí. Ale vždy si vyberte jen jednu část těla. Méně je totiž více. A při nevěstě to platí dvojnásob. Ozdobu mohou představovat i květiny, nebo vaše tetování, popřípadě nějaký ten bodypainting. Pokud máte šperky po babičce a opravdu je máte rádi , neváhejte a ozdobte se jimi. Vždyť na krásnou vintage svatbu budou jako stvořené.

A tak na závěr, máme pro vás jen ozdobte se dámy. Jste krásné a žena to má v povaze. Člověk to má v povaze. Ukažte své přednosti a zkrášlíte jejich. Nic není tak krásné, jako diamanty na krásné ženě.