svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Sladkosti na svatebním stole

22.8.2014 by Tatiana

Sladkosti. Pomáhají nám zvládat stres, oslavit svátky a jsou velmi dobré. A tak nesmějí chybět ani na pořádné svatbě. O dortech se napsalo už hodně. Ale dnešní trendy cukrářů hovoří o jiných sladkostech. To, že vám cukrář na požádání vykouzlí dort jaký si jen vysmyslíte, již považuje každý za samozřejmost. A tak se dnes podíváme na zoubky cukrářským zázrakům jménem makrónky, cakepops a cupcakes. Za tento úžasný koláček, vděčíme Pierru Desfontainesovi. Byl to bratranec Louisa Ernesta Ladurée. On, jako první v polovině 20. století dostal myšlenku spojit dva koláčky s neuvěřitelně dobrou náplní. Později se rodinného podniku ujal vnuk Laduréeho a jméno Ladurée vynesl do výšin. A tak, když dnes navštívíte Paříž, nesmíte vynechat čajovny, kde tyto pochoutky určitě najdete. Třeba hledat na Champs-Elysées, na ulici rue Royale a na rue Bonaparte, u kostela Saint-Germain.

Najdete zde nejrozmanitější příchutě a barvy. Vždyť francouzi říkají, "barva je důležitou složkou svádění, sedukce", od pohledu jdeme k dotyku a od dotyku ke kontaktu s jazykem. Při ochutnávání se můžete rozhodnout pro klasiku, jako je vanilka, čokoláda, pralinkový krém, malina či kokos. A pokud máte rádi exotiku, zkuste "Forest noire" (černý les) s tmavou čokoládou a griotkou, karamel se slaným máslem, zelené jablko, nebo lupínky růží. Možností je mnoho no v našich zemích je výběr ještě omezen. Přece jen, pečení makróniek je u nás ještě v plenkách. Ale můžete jít na víkend do Paříže tak, jak to dělají Angličané a přinést si originál přímo od Ladurée.

Takže, pokud chcete mít na svatbě něco nového a výjimečného, ​​určitě to musí být makarónky. A jaké zvolit? Zkuste barevné, naskládané do tvaru dortu, nebo jejich poklademe do krásných krabic ve tvaru pyramidy. Můžete je dát na paličky a zapícháte je do květináčků, nebo polystyrénových podstavců, vyzdobených ve stylu vaší svatby. Popřípadě je pouze dejte do krásných sklenic. Makrónky jsou i nádhernou výslužkou. Proto je zabalte do malých krabiček, celofánových sáčků, nebo pěkného papíru. A vaše výslužky budou neodolatelně krásné a originální.

A teď se přesuneme do USA. Zde totiž vznikly v nedávné době tak velmi oblíbené Cupcake. V Británii jim říkají vílí dortíky. A to právě pro jejich pohádkový vzhled a chutě.

Tyto malé, neodolatelné koláčky se nám dostávají pomalinky pod kůži. A na svatbách začínají nahrazovat běžné dorty. Jejich historie sahá až do roku 1796. Zde se o nich našla první zmínka v americké knize American Cookery. Název cupcake pochází ještě z minulosti, kdy se koláčky pekly v hrníčcích, nebo v šálcích. Volali je i "number". A to proto, že se recepty snadno zapamatovali. Dali jste hrnek toho a onoho. Dnes Cupcake mají mnohem složitější recepty. Připravujeme jejich v Muffinových formách a proto se jim podobají. Nepleťte si je však. Cupcake jsou mnohem sladší a těsto je sušší, jsou ozdobené krémem nebo polevou. A právě poleva a krém dělají z cupcakes takovou dobrotu. Od svého vzniku prošly různými změnami a dnes se staly pop kulturou kulinářského světa.

Poslední zázrak cukrářského světa, se jmenuje cake pop. Co to ​​vlastně je a jak vznikl, se asi pořádně neví. Boom této dobrotky nastal mezi roky 2009 – 2011. Tak, jak dírky v koblihách, ani cake pop nemá nějaký větši význam. Prostě je tak milujeme. A proč vznikly? Hlavně proto, aby se zpracovalo i to, co zůstane při vytváření uměleckých děl z dortů. CACE pop se totiž dělá z drobty z koláče a přidá se krém nebo čokoláda. Příchutě jsou jen na vás a fantazie se dá využít na plné obrátky. Lidé si tuto dobrotku oblíbili a stále častěji se objevuje na slavnostních stolech. Kniha s názvem "Cake Pop" od Bakerelly se objevila i na seznamu New York Times jako bestseller. A to mluví samo za sebe. Proto se nebojte a dejte si na svou svatbu vyrobit originální dezert. Použijte svou fantazii a vytvořte si něco výjimečného, a pokud spojíte dohromady všechny tři zmíněné dezerty, určitě na své svatbě zabodujete. Vždyť malé a krásné věci jsou roztomilé a hosté vám poděkují. S přáním krásné svatby se s vámi loučí LarisDesign.