svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

26.5.2016 by LarisDesign

Květen, lásky čas. Podle tohoto známého přísloví by měl být tento krásný měsíc tím nejlepším obdobím vhodným na oslavu lásky a s tím souvisejících svateb. Pověry našich předků však protiřečí a novomanžele varují před sňatkem během tohoto měsíce.

Prostý lid byl v minulosti známý dodržováním různých tradic a pověr. Mnohé z nich se zabývali také přípravou svateb, které se v některých obdobích raději jednat neměli. Jedním z takových je i květen, se kterým se dodnes spojují varovné rčení. Mnohé zamilované páry na svatbu v tomto měsíci ani nepomyslí.

Pověry nás stále ovlivňují

I když tradiční pověry jsou v současnosti považovány za nesmyslné a jejich reálnost se naplňuje jen výjimečně, mnozí z nás zůstávají pověrčiví nadále. Neplatí to jen při svatbách, ale také při různých jiných událostech. Na přípravu svateb se však přikládá důraz o něco víc a protože jde o štěstí a zdraví novomanželů, pověry hrají mnohem důležitější roli.

V květnu je svateb méně

Těžko říci, zda mají na menší počet sňatků uzavíraných v květnu vliv pověry nebo jde o nějaký jiný důvod. Počasím to nebude, protože květen je obvykle teplý a slunný, přičemž i dny jsou poměrně dlouhé. Ani numerologie nepovažuje vibraci většiny květnových data za nějakou nepříznivou, která by měla novomanžele odhánět. Vypadá to tak, že ve hře bude přece jen pověrčivost a důvěra v tradiční lidové rituály.

Sňatky uzavřené v květnu jsou šťastné

Nešťastné předpovědi pověr týkající se květnových svateb vyvracejí mnohé šťastné páry, které se vzali právě během tohoto měsíce. Paradoxní je, že právě tyto svazky provází celkem nízký podíl rozvodovosti a mnozí partneři potvrzují, že jsou v manželství spokojeni i přes pověrám. Právě to by mohlo být dostatečným důkazem, že štěstí manželů nesouvisí s datem svatby.

Je jen na vás, jestli se budete těmito starými pověrami řídit nebo ne a vaši vysněnou svatbu si připravíte kdykoliv během května. Kouzlo tohoto krásného období přinášejícího rozkvět vám dává možnost uspořádat jednu z nejkrásnějších svateb. A začít můžete hned svatebními oznámeními s pěknými květnovými motivy plnými přitažlivých jarních barev a motivů.