svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

SVATBA VE STYLU BOHO

29.8.2013 by Tánička

Co je vlastně Boho-chic style? Dnes se tento pojem začíná stále častěji objevovat v módě, životním stylu a také ve svatebních trendech. V zahraničí vznikají stránky, na kterých si můžete objednat svatbu v boho stylu.

Jak by taková svatba měla vypadat, vám přiblížíme v dnešním blogu.

Boho, je zkratka od slova bohéma a v minulosti se převážně dotýkal hlavně umělecké scény. Jeho začátek sahá až do poloviny 19.století. Za příklad si uvedeme prerafaelistické ženy. Prerafaelisti byly většinou umělci, kritici a básníci, převážně anglického původu. Náměty a látku čerpali z idejí a umění středověku. Řešili neustále otázky života, smrti, lásky a podlosti.

Dnešní Boho styl má mnoho společného s tím z minulosti. Za starých časů se Boho styl soustředil hlavně do uměleckých čtvrtí měst. Můžeme si ho všimnout i na vysokých školách uměleckého zaměření. Na podobných místech se objevuje jaksi přirozeně. Není to ani volba a ani trend, je to čisté vyjádření kreativity, tak, jak je láska k umění a životu obecně. Často se stává celoživotní součástí takto zaměřeného člověka.

Dnes tento styl přináší do uspěchané doby potěšení z barevných mixů etno vlivů a vášnivou oslavu života, umění a hudby, až po ten nejdivočejší rock. Nekomplikovaný, ležérní styl neztratil svou originální tvář a stal se osvěžujícím kořením dnešního života.

Co to znamená v dnešním svatebním světě? V jednoduchosti bezstarostnost, uvolněnost, zasněnost, teplé sluníčko, přírodu, dobrodružství, romantiku .... Je to nekonvenční způsob, jak zvýraznit osobnost ženicha a nevěsty a zároveň uniknout od svatební klasiky. Zaměřit byste se měli hlavně na výběr oblečení a zdobení, které vás bude identifikovat jako pár. Není důležité, abyste působili jako z katalogu. To je na Boho nejlepší, hlavně žádný stres.

Najvytúženejšou součástí každé svatby jsou šaty nevěsty. Už jako malé holčičky, každá z nás, si alespoň jednou, představovala své svatební šaty. V Boho jsou šaty jako letní vánek. Jsou lehké, vzdušné a híri barvami země. Převážně jsou to odstíny bílé a béžové, ale v neposlední řadě i všechny odstíny bledě zelené, tlumené metalické barvy, jako je zlato, měď a stříbro. Velmi oblíbenou a zároveň ozvláštňující barvou je ametystová. Při takových šatech se netřeba bát ani výrazného a detajlného zdobení.

Výzdoba.

Jak by měla vypadat ve stylu Boho? To je na tom to nejkrásnější. Prohlédnete si své staré fotky a vytvořte si svůj vlastní timeline. Může to být například i na dubu, který se nachází blízko svatebních stolů, které jste vyzdobili starou záclonou od babičky. Máte starý křišťálový lustr? Zůstalo vám z něj mnoho různých krystalků? Porozhadzujte je mezi talíře, které jste posbírali po rodině. Každý je jiný a originální a proto se vám hodí. Natrhejte luční květiny a dejte je do jednoduchých lahví z mléčného skla. Nebo, máte spoustu zavařovacích sklenic? Převažte jejich kousky suché salámy a máte originální vázy. Neustále však platí, hledejte mezi barvami a v přírodě. Zde je inspirace množstvo. Najdete jí tak mnoho, že se nebudete umět rozhodnout. Důležité je dát na své pocity a hlavně, abyste se cítili dobře.

Pokud byste chtěli všechni opravdu šokovat, pronajměte si na celý víkend chatu v horách. A zapojte svou rodinu a přátele do příprav Vašeho dne D. Budou mít pocit, že jsou přímými účastníky svatby a ne jen pozorovateli. Vymyslete hru. Připravte jim ručně vyrobený papír nastříhaný ve tvaru, který se vám líbí. A během celého dne Vám budou všichni psát odkazy a připevňovat je na váš timeline. Věřte, nikdo na váš den D nezapomene.

Jak by měla vypadat ta správná vizáž boho nevěsty. Je to tak jednoduché. Rozpuštěné vlasy, které jsou krásně lesklé a na oko vůbec ne upravené. Měly by vypadat jako by se Vám právě s nimi pohrál letní vánek. Ozdobám se meze nekladou. Co tak čelenky a šátky ve stylu gypsy. Nebo závoj uvázaný na boku hlavy? V slunečných teplých dnech můžeme využít z praktických no i velmi půvabných doplňků klobouky. Můžete si zvolit jakoukoliv barvu vlasů. Vyvážíte to přirozeným make-upem, který si doslova boho styl žádá. Na oční stíny byste měli nanést odstíny béžové a hnědé. Rty zůstávají bez nalíčení. Protože právě Vaše barva je ta pravá.

V neposlední řadě jsou důležité pozvánky. Upřednostňuje se nápad a originalita. Proto, na tuto příležitost se hodí pozvánky vyráběny ručně. Staré černobílé fotky z vašeho dětství. Staré knoflíky od babičky. Vysušené kvítky a kousky slámy jsou těmi nejvhodnějšími prvky pro vytvoření vaší originální pozvánky. Našli jste paví pera, odkládejte je. A jednou je použijete právě na svá oznámení.

Velmi oblíbenými materiály na oznámení je ručně vyráběný papír, starý karton, staré noviny, pomačkaný papír nebo nádherné listy javoru, kaštanovníku či dubu. Psát přání můžete ručně. Vaše písmo je to nejoriginálnější. Nebo můžete použít linorit, starý způsob knihtisku či poskládat písmenka z různých kusů papíru, nebo látky. Našli jste starou krajku, použijte ji jako zajímavou tisk na oznámení. Opět platí, nebojte se ničeho, experimentování je skutečná podstata boho stylu. Buďte kreativní. Pravidlem je, že žádná pravidla neexistují. Ničeho se nebojte a nic si nedejte vymluvit Je to jen vaše vyjádření se. A je jedno co si ostatní myslí. Pokud se to někomu nelíbí, dotoho, právě proto. Je to ta správná cesta. Ta Vaše.