svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Svatební boty

29.8.2014 by Tatiana

Ženy si neustále kupují kabelky a boty. Muži nad tím kroutí hlavou a opravdu to nechápou. No málokterý z nich ví, že to množství bot je jen důsledek neustálého hledání těch pravých. 

Hledání těch nejkrásnějších a nejideálnějších bot je nekončící pouť každé ženy. Pokud je tak těžké najít ty pravé v každodenním životě, tak si představte, jak těžké je najít boty k svatebním šatům. 

A jakou roli hrály boty v životě člověka od nepaměti? Nejprve to byla jen ta praktická. Aby si nezranil chodidla, mohl rychleji utíkat a neumazal se. Nejkrásnější však na botách jsou dnes pokládány podpatky. Krásné, štíhlé a dodávající ženskost. Podpatky měli i své praktické využití například v Anglii. Všude byla na ulicích Londýna špína, odpadky a bláto. A tak využívali boty na bezpečné přebrodění se špínou. 

Pokud se však vrátíme o něco dále zjistíme, že člověk je od nepaměti tvor marnivý. A tak podstatou podpatku, je hlavně být vyšší. Později se nošením podpatků určovalo i postavení. Nejextrémnějším příkladem jsou tzv. "KOTURNY" a qabqab. 

Do západní Evropy se dostal vysoký podpatek až v 16. století. A byl to spíše exotický doplněk, přivezený z dalekého Východu. Postupně se však včlenili natrvalo i do naší módy. Nejzajímavějším faktem v historii bot je však zjištění, že vysoké boty byly hlavně mužskou záležitostí. A až později si osvojili tento doplněk i ženy. 

Rozmach bot na podpadku v západní evropě se zaznamenal hlavně v období vlády Ludvíka XIV. Ten tuto obuv povýšil na jakýsi králem regulovaný společenský odznáček. Po smrti Ludvíka XIV. muži od podpatků rychle upustili. Ženy se jich naopak chopili a postupem času vytvořili z elegantních bot na podpadku nutnost každé ženy. Ještě je třeba zmínit, že během Ludvíka vlády se nosily podpatky uprostřed zúžené a dole rozšířené v rámci lepší stability. Dodnes se tento podpatek jmenuje "Ludvík". 

Neuvěříte, ale také krach newyorské burzy měl svůj vliv na vývoj bot. A to v tom pozitivním slova smyslu. Aby se utišili bolesti obětí ekonomické krize, začaly se v Hollywoodu natáčet ve velkém filmy. Herci mnohokrát hráli ve velmi okázalých kostýmech. A právě v této době vznikly ty nejokázalejším boty na podpatcích a platformách. Nakonec je třeba ještě zmínit období po druhé světové válce. Kdy se ze ženy měla stát opět žena v domácnosti. Móda vyžadovala ženskost. A tak vnikla Stiletto - jehlové podpatky. A o co šlo vynálezcem Stiletto? Aby žena vypnula hruď a boky. A tak zvýraznila svou ženskost. A jak za vším, vznik Stiletto podpořil i technický pokrok. Protože bez nových ocelových podpatků by to nebylo možné. A tak Stiletto mohly růst do výšin. 

Podpatky a boty si prošli ještě dalšími obdobími naší historie a nakonec dostali různorodou podobu dnešních bot. Proto si dnes můžeme vybírat ty nejrozmanitější boty. A právě proto je velmi těžké, si ty správné boty najít. 

A jaké boty si vybrat na svůj velký den? Můžete vsadit na nejznámější značky. Ty, které dnes botních světem hýbou a mají dlouholetou tradici. Buďte jako carové a sežeňte si na svatbu boty od Manolo Vyzkoušejte i jiné zvučná jména, jako jsou Louboutin se svou nezamenitelnou červenou podrážkou, Jimmy Choo, Valentino a Vera Wang. Každý rok každý z nich vytvoří kolekci určenou pouze nevěstám. Tyto boty jsou sice dražší, ale při nákladech na svatbu se možná někde jedny ikonické boty ztratí. 

A teď pojďme na vzhled bot. Na svatbu se hodí barvy bílá, béžová, starorůžová, nebo ... Dnes je hlavně všechno na vás. Vy si určujete barvu, tvar a materiál. Krásné jsou satény různých barev, krajky, perličky, lesklé ale i matné látky, a určitě kůže. A jaké byste měli mít podpatky. Odpověď je jednoduchá. Takové, abyste na nich věděli chodit. A pokud alespoň jednou chcete mít vysoký podpatek, pořiďte si boty alespoň pár týdnů dopředu a naučte se v nich chodit. A pokud se svého pohodlí nechcete vzdát ani ve svůj svatební den, sáhněte po balerínkách v krásných tvarech. Zapamatujte si, nic není tak krásné, jako kontrast bílé a barevné. Boty v barvách vám dodají šmrnc a eleganci. 

Netřeba zapomenout ani na družičky. 

Nějaká ta ozdůbka také neuškodí. Berte své boty jako hlavní šperk. 

Říká se, že máme mít na sobě něco nového, půjčené, modré a staré. A tak, pokud se nám líbí svatba ve vintage stylu zapojme do toho i naše boty. 

Extravagance nemusí být na škodu. A tak si ji dopřejte i na svatbě. Možná ohromíte, možná "poškádlite" a možná odpadnete. Ale určitě budete nejvýraznější. A to přece nevěsta má být, ne?

Korálky, perličky, flitry a kamínky. Jsou třpytivé, krásné a výjimečné. A tak se využívají i na svatebních botách. Aby jim dodaly tu správnou pompéznost a eleganci. Krásné na nohách ukážou i sandálky, lodičky a balerínky. Vyberte si z množství těch nejkrásnějších. Baleríny jsou pohodlné a zároveň mohou být romantické a dívčí. A pokud vypadají jako střevíčky, cítíme se v nich jako popelka. 

A co uděláme na pláži? Je tam písek a podpatky se nám budou bořit. Do balerín se nám písek bude nabírat a v teple to není moc příjemné. Proto například vyzkoušejte jednoduché sandály nebo to zkuste na boso. Budete cítit teplý písek pod nohama a budete krásná.