svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.czSvatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Svatební kaligrafie

Svatební kaligrafie na míru

Kaligrafie (řecky „krásné písmo“) je umění, které v dávných dobách ovládali jenom někteří jedinci. Knihy, které psali, byly zároveň uměleckými díly. V dnešní uspěchané době plné moderních technologií sice kaligrafie ztratila na významu, ale rozhodně ne na atraktivitě. Ručně psaná slova nejsou dokonalá jako digitální fonty, což jim dodává jedinečnosti a charakteru – každý kousek je trochu odlišný, nenaleznete dva úplně stejné. Díky své originalitě jsou dnes používané hlavně na sváteční události. Svatební kaligrafie je čím dál tím oblíbenější mezi páry, které si chtějí zapamatovat jedinečnost této chvíle. Je to unikátní obraz slov, který zkrášlí interiér a stane se vzpomínkou na momenty, které zamilovaní během svatby prožívají.

Technika kaligrafie


Na jmenovky používáme kvalitní kaligrafická tušová pera, na výběr jsou 3 barvy – černá, královská tmavomodrá a červená. Každý člověk má jiný vkus a preference, proto nabízíme různé druhy písma. Některá jsou šikmější, kulatější, jiná jsou zase důstojná a vyrovnaná. Originální možností je hranaté gotické písmo, které připomíná středověké manuskripty psané mnichy. Latinka je klasičtější a lépe čitelná, unciála zase přesvědčí svou důstojností a harmonií. Všechny jmenovky vyrábíme z papíru vyšší gramáže, přičemž si kromě bílé můžete vybrat i jiné oblíbené barvy – béžovou, růžovou a světle fialovou.

Něco o kaligrafovi


Mám 30 let a písmo mě zajímalo už odmalička. Kaligrafii jsem objevil náhodou před několika lety a od té doby mě už nepustila. Stala se nejen mým koníčkem, ale přímo posedlostí. Pokud mi to čas dovolí, kromě svatební kaligrafie vyrábím také trička, pohlednice k různým svátkům, mám za sebou i vytvoření loga pro pečovatelskou agenturu.

Ukázky svatební kaligrafie

menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol
menovka na svadobny stol