svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Svatební menu pro vegany

8.12.2015 by LarisDesign

Být veganem a stravovat se výhradně potravou na rostlinné bázi dnes není nic ojedinělé. Lidí s tímto alternativním životním stylem přibývá, na základě čeho se musí upravovat jídelní lístky na různých akcích. Vegani se účastní i svatebních hostin, což dává organizátorem akce důležité roli a tou je připravit speciální svatební menu.

Názory spojené s problematickou přípravou jídla pro vegany během svatebních slavností jsou mylné. Možností jak připravit chutné a zdravé jídlo bez použití živočišných surovin je mnoho, takže tvorba veganské menu nebude pro šikovné kuchaře žádný problém. My se jdeme podívat na několik skvělých triků jak zajistit plnohodnotné menu i pro tuto skupinu lidí a pokud budete připravovat svatbu s účastí vegany, můžete se klidně inspirovat.

Začínáme osvěžujícím nápojem

Jen málo veganů holduje alkoholu, takže speciální aperitivy můžeme vynechat, popřípadě do nabídky zahrneme šampus nebo nějaké jakostní víno. Lepší variantou však budou různé míchané nápoje, které nabídnou kombinace voňavých bylin a samozřejmě nezapomeňme na ozdobu v podobě citrusových plodů. Využít můžeme i osvěžující ovocné šťávy, které jsou běžnou součástí potravinového lístku vegany.

Navnadíme se lehkým předkrmem

Cílem předkrmu je poškádlit chuťové buňky hosty a jemně je navnadit na hlavní chod. V tomto případě můžeme doporučit skvělé saláty z míchané zeleniny, které člověka příliš nezasytí. Druhou variantou je výběr speciální ovocné mísy, například se středomořským ovocem. Ta se dá připravit ve slavnostním stylu a navíc nám dodá energii potřebnou na tanečním parketu.

Na řadu přichází polévka a hlavní chod

Právě při výběru hlavního chodu se dá nejlépe popřít nesmysl o slabé nabídce jídel pro vegany. Pokud začneme polévkou, na výběr máme mnoho zeleninových vývarů nebo různé špenátové a BETALAINOVÁ krémy. Pak můžeme přejít k hlavnímu jídlu, při kterém vsadíme na těstoviny obohacené aromatickou omáčkou bohatou na bylinky. Oblíbenou pochoutkou jsou i lasagne na různé způsoby a tvůrci cateringu přicházejí stále častěji s kombinacemi rýže a netradičních exotických potravin jako seitan nebo tempeh.

Potěší ovocný dezert

Delikatesy na závěr nesmí chybět, takže vyvrcholením menu by mohl být lahodný ovocný dezert. Další z variant přinášející svěžest a jemnou chuť zvýrazněnou nasládlou esencí, který dokáže i docela dobře zasytit. Vegani, kteří na takových výjimečných událostech udělají výjimku, si mohou užít i neodolatelnou čokoládovou fontánu. Každé veganské menu nabízí skvělou příležitost jak jednotlivé chody naaranžovat a vytvořit tak potěšení pro všechny smysly. Tato jídla jsou nejenže zdravé, ale vyznačují se jedinečnou chutí, která překvapí i lidi vyhledávající potraviny se živočišným základem. Proto není nic výjimečného, ​​že veganské menu se nakonec stane žádané ve velkém i svatebčany preferujúcimi maso as radostí si pochutnají na svěžím jídle plném barev, vůní a živin.