svatebni oznameni online

Svatební oznámení

+420 723 087 916 studio@svatba-oznameni.cz


Svatební oznámení Svatební oznámeníon Google+

Svatební tradice, na které byste neměli zapomenout

Svatební přípravy jsou v plném proudu a vy nechcete na nic zapomenout? Sepište si seznam, co všechno váš čeká, co máte ještě na svatbu připravit a inspirujte se svatebními tradicemi, které vám můžou přinést štěstí do novomanželského života a zároveň jsou příjemnou vzpomínkou na váš velký den. 

1) Svatební šaty a spodní prádlo

Padnoucí svatební šaty a kvalitní spodní prádlo jsou základem toho, abyste si svatbu užila a cítila jste se pohodlně. V ideálním případě je svatba jen jednou za život, a tak si dejte na přípravách opravdu záležet. 

Vyberte si takové šaty, které podtrhnou přednosti vaší postavy. Dámské spodní prádlo pro svatební den by měla tvořit pohodlná podprsenka a klasické kalhotky, které by se neměly zařezávat a nikde táhnout. Spodní prádlo se snažte sladit nejen s barvou, ale i střihem šatů tak, aby nikde nevykukovalo, případně neprosvítalo. Na svatební noc se pak můžete odvázat a pořídit i něco barevnějšího a odvážnějšího. Co se týče pánského spodního prádlo vašeho vyvoleného, muži nejčastěji volí bavlněné trenýrky, výjimku však nepředstavují ani slipy či boxerky

2) Něco modrého a půjčeného

Určitě jste slyšeli, že by nevěsta měla mít na sobě něco modrého, něco půjčeného, něco darovaného a něco starého. Zajímavým a vtipným nápadem, díky kterému tuto tradici dodržíte, může být například modrý podvazek, modrý šperk, který se dědí ve vaší rodině po generace nebo modrá spona do vlasů. Tento zvyk má již dlouholetou tradici, pochází ze západu a slibuje novomanželům šťastný a úspěšný život.

3) Střepy nosí štěstí

Dalším zvykem je rozbíjení talíře před svatební hostinou. Střepy pak mají přinést štěstí. Společný úklid rozbitého talíře je pak symbolem vzájemné spolupráce a partnerství. Dokonce se říká, že prasknutí porcelánu odhání od manželů zlé duchy.

 

4) Tradiční svatební oznámení

Co se týče výběru svatebního oznámení, určitě vybírejte zavčas, abyste mohli tuto šťastnou zprávu rozeslat svým blízkým co nejdříve. Rozhodněte se, zda dodržet tradici, tedy bílé svatební oznámení se zlatým písmem nebo chcete něco originálního, neformálního a třeba i vtipného. Nebojte se svatebních oznámení z vlastních fotek nebo si nechte vytvořit svatební oznámení přesně podle vašich představ. Svatební oznámení je příjemnou vzpomínkou nejen pro hosty, ale i vás. Určitě si proto nechte nějaké na památku i vy.

5) Zvyky u stolu

Nejvíce zvyků pak vyplývá ze svatební hostiny. Mezi nimi například polévka, která se jí z jednoho talíře. Značí to, že si v životě budete vše dělit rovným dílem. Při rozkrojování svatebního dortu pak často krájíte dort společně, říká se, že kdo bude mít ruku nahoře, tak bude ve vztahu dominantnější. A nezapomeňte ani na svatební koláčky, které by však neměla péct sama nevěsta, aby v budoucnu neměla zlobivé děti.